Sizi Arayalım

Umre Turları ve fiyatları

Lüks Umre turları

Umre’de Amaç İbadete daha fazla odaklanıp diğer gündelik işlerden uzaklaşmaktır.

İnsanlar genelde uzun süreli gitmeyi arzu ederler. Fakat uzun süreli olması ziyaretten çok aslına önemli olan verimli ibadet süresi geçirmektir. Her insan hiç bilmediğiniz daha önce gitmediğiniz bir ülkede konaklayacağı otelin temizliğine Önem gösterir. Gün içinde yoğun bir ibadetten sonra herkes otele geldiğinde temiz bir banyo , mis kokan çarşaf ve rahat bir yatak arzu eder. Ve bu size hem psikolojik olarak hem de fiziki olarak bir sonraki güne güzel dinamik bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Burada odak noktası otelin lüks olması değil otelin temizliği ve konforudur. Her İyi Şeyin aynı oradan bir bedeli olmaktadır. Dini Turları diğer turlarla kıyaslamamak lazım. Sonuçta Umre Turları dinimiz gereği Allah için yapılan bir  ibadettir.

Yakın otellerin avantajı nelerdir ?

Öncelikle yakın otellerde Servisle ulaşım gibi eziyet yok. Servis dolu mu boş mu? Kabe’ye trafik var mı? Acaba Namaza yetişebilir miyim? Servisin dolmasını bekle. Servisler yeni mi? 

Yoğun ibadet ettiniz ve yoruldunuz uyuyakaldınız. Sorun yok. Bizim tercih ettiğimiz otellerde Ezan Okunurken Bile Odadan çıksanız çok rahat namaza yetişirsiniz. Gece genelde Kabe boş olur. Tavaf için harika zaman.5 Yıldızlı Otelinizden Çıktınız 2 Dakikada Kabe’desiniz.

Umrede Yemek Sorunu?

Yurtdışına çıkıldığında herkesin en çok düşündüğü şeylerden biride acaba bizim damak tadımıza uygun yemekler var mıdır? Aç kalır mıyım?

Biz oraya ibadete gidiyoruz yemek önemli değil demeyin. Doğru ve yeterli beslenmezseniz birçok bağırsak rahatsızlığı (ishal, kabızlık vs.), mide rahatsızlığı ( yanma, ağrı vs.) ve yorgunluk gibi hastalıklar geçirebilirsiniz. Bu rahatsızlıklar ibadetinizi çok ciddi şekilde olumsuz etkileyebilir. Çok Baharatlı yiyecekler, kalitesiz yiyecekler…

Bizim Tercih ettiğimiz 5 yıldızlı otellerde çıkan yemeklerim Türk damak tadına uygun olması önceliğimiz olduğu için, Açık büfe Dilediğiniz yemeği gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

MEKKE OTELİNE YERLEŞME, MEKKE:

Otele inildiği zaman Mekke görevlilerimiz tarafından karşılanan misafirlerimiz, kendilerine teslim edilen oda anahtarlarını alarak odalarına çıkarlar. Bagajları otel görevlileri tarafından odalarına çıkarılıp kendilerine teslim edilir.

İhram yasaklarına dikkat ederek odalarında abdest tazeleyip, yol yorgunluğunu atan misafirlerimiz grubun Mekke’deki bu ilk hareketinde diğer misafirleri bekletmemek için itina göstererek görevlimizin belirlediği vakitte lobide hazır olurlar.

Hocalarımızın eşliğinde umre görevini ifa etmek için Kâbe’ye doğru otelden ayrılırlar.

Kâbe duvarları önüne gelince görevli hocamız kendilerine yeniden bilgilendirme yaparak Kâbe’nin içine nasıl giriş yapılacağını tarif eder. Bu bilgilendirme ve tarife uygun hareket eden misafirlerimiz Kâbe içine girip Kâbe’yi net bir şekilde görünce bolca dua ederek Kâbe’yi dünya gözüyle ilk kez görenin ulaştığı sevaba erişmeye gayret ederler.

Hocamız rehberliğinde Kâbe’yi yedi defa dönerek tavaflarını tamamlarlar. Bol bol dua ederek tavafı bitirince Makam-ı İbrahim’in arka tarafında uygun bir yerde iki rekât olan tavaf namazını eda ederler.

Bolca zemzem içerek biraz dinlenen misafirlerimiz bu defa umrenin ikinci hareketi olan Safa ile Merve tepelerindeki yürüme eylemi olan sa’ya geçerler.  Hocalarımızın eşliğinde dört gidiş – üç gelişten ibaret olan sa’y hareketinin bitimi ile birlikte bütün erkek misafirlerimiz ihramdan çıkış şartı olan tıraşlarını olmak için berberin yolunu tutarken, hanım misafirlerimiz ihramdan çıkış hareketi olan saçlarını biraz kesmek için odalarına dönerler.

Misafirlerimiz hareketten önce havalimanında teslim aldıkları tur programı çerçevesinde Mekke Gezi Programı günü gelince görevlilerimizin eşliğinde uzman hocalarımızın anlatımı ile Mekke gezilerini yaparlar.

Mekke’de kalınan günlerde misafirlerimiz beş vakit namazlarını Harem’de kılmaya gayret ederler.