Sizi Arayalım

Butik Umre Turları ve Butik Umre Fiyatları

Delüks Umre Turu - 0311 5 GECE 6 GÜN
05.03.2020
İSTANBUL (IST) - MEDİNE (MED)
07.03.2020
MEDİNE - MEKKE
10.03.2020
CİDDE (JED) - İSTANBUL (IST)
Umre Fiyatları
Üç kişilik odada kişi başı1750 $
İki kişilik odada kişi başı1795 $
Tek kişilik odada kişi başı2200 $
Detay
MEDİNE: HİLTON MEDİNE MEKKE: FAİRMONT HOTEL MAKKAH CLOCK ROYAL TOWER
Premium Ultra deLüks Umre Turu - 0321 4 GECE 5 GÜN
12.03.2020
İSTANBUL (IST) - MEDİNE (MED)
14.03.2020
MEDİNE - MEKKE
16.03.2020
CİDDE (JED) - İSTANBUL (IST)
Umre Fiyatları
Üç kişilik odada kişi başı1895 $
İki kişilik odada kişi başı1995 $
Tek kişilik odada kişi başı2550 $
Detay
MEDİNE: OBEROİ MADİNAH MEKKE: RAFFLES MAKKAH PALACE
Delüks Umre Turu - 0331 5 GECE 6 GÜN
MİRAC KANDİLİNDE KABE' DE
19.03.2020
İSTANBUL (IST) - MEDİNE (MED)
21.03.2020
MEDİNE - MEKKE
24.03.2020
CİDDE (JED) - İSTANBUL (IST)
Umre Fiyatları
Üç kişilik odada kişi başı1750 $
İki kişilik odada kişi başı1795 $
Tek kişilik odada kişi başı2195 $
Detay
MEDİNE: HİLTON MEDİNE MEKKE: FAİRMONT HOTEL MAKKAH CLOCK ROYAL TOWER
Premium Ultra deLüks Umre Turu - 0331 4 GECE 5 GÜN
MİRAC KANDİLİNDE KABE' DE
19.03.2020
İSTANBUL (IST) - MEDİNE (MED)
21.03.2020
MEDİNE - MEKKE
23.03.2020
CİDDE (JED) - İSTANBUL (IST)
Umre Fiyatları
Üç kişilik odada kişi başı1895 $
İki kişilik odada kişi başı1995 $
Tek kişilik odada kişi başı2550 $
Detay
MEDİNE: OBEROİ MADİNAH MEKKE: RAFFLES MAKKAH PALACE

Lüks Umre turları

Umre’de Amaç İbadete daha fazla odaklanıp diğer gündelik işlerden uzaklaşmaktır.

İnsanlar genelde uzun süreli gitmeyi arzu ederler. Fakat uzun süreli olması ziyaretten çok aslına önemli olan verimli ibadet süresi geçirmektir. Her insan hiç bilmediğiniz daha önce gitmediğiniz bir ülkede konaklayacağı otelin temizliğine Önem gösterir. Gün içinde yoğun bir ibadetten sonra herkes otele geldiğinde temiz bir banyo , mis kokan çarşaf ve rahat bir yatak arzu eder. Ve bu size hem psikolojik olarak hem de fiziki olarak bir sonraki güne güzel dinamik bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Burada odak noktası otelin lüks olması değil otelin temizliği ve konforudur. Her İyi Şeyin aynı oradan bir bedeli olmaktadır. Dini Turları diğer turlarla kıyaslamamak lazım. Sonuçta Umre Turları dinimiz gereği Allah için yapılan bir  ibadettir.

 

Yakın otellerin avantajı nelerdir ?

Öncelikle yakın otellerde Servisle ulaşım gibi eziyet yok. Servis dolu mu boş mu? Kabe’ye trafik var mı? Acaba Namaza yetişebilir miyim? Servisin dolmasını bekle. Servisler yeni mi? 

Yoğun ibadet ettiniz ve yoruldunuz uyuyakaldınız. Sorun yok. Bizim tercih ettiğimiz otellerde Ezan Okunurken Bile Odadan çıksanız çok rahat namaza yetişirsiniz. Gece genelde Kabe boş olur. Tavaf için harika zaman.5 Yıldızlı Otelinizden Çıktınız 2 Dakikada Kabe’desiniz.

Umrede Yemek Sorunu?

Yurtdışına çıkıldığında herkesin en çok düşündüğü şeylerden biride acaba bizim damak tadımıza uygun yemekler var mıdır? Aç kalır mıyım?

Biz oraya ibadete gidiyoruz yemek önemli değil demeyin. Doğru ve yeterli beslenmezseniz birçok bağırsak rahatsızlığı (ishal, kabızlık vs.), mide rahatsızlığı ( yanma, ağrı vs.) ve yorgunluk gibi hastalıklar geçirebilirsiniz. Bu rahatsızlıklar ibadetinizi çok ciddi şekilde olumsuz etkileyebilir. Çok Baharatlı yiyecekler, kalitesiz yiyecekler…

Bizim Tercih ettiğimiz 5 yıldızlı otellerde çıkan yemeklerim Türk damak tadına uygun olması önceliğimiz olduğu için, Açık büfe Dilediğiniz yemeği gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

 

Butik Umre Turları

Butik Umre Turlarında Siz kendi Otelinizi Kendi Tarihiniz Kendi Hizmetinizi siz Kendiniz oluşturun.

Dilerseniz ailenizle, dilerseniz kendi Grubunuzla Size Özel Umre Turları. Hem rehber hem de Din Görevlisi ile size Tur boyunca size eşlik edecek rehberinizle sadece size özel ister binek ister ciplerde transferiniz sağlayabileceğiniz Butik Turunuzu siz oluşturabilirsiniz. Açık Büfe Sabah Kahvaltisi Açık Büfe Akşam Yemeği, Medine’de Bayanlara Özel Bayan Görevli ile Ravza Ziyareti, Son model araçlarla Transfer , THY ile Uçuşlar , İsteğe bağlı Business Class Upgrage İmkanı ile Yurtdışı çıkış harcını bile düşünmeden kendi Umre Turunuzu gerçekleştirin. Size Özel Temsilciniz ile farkı daha gitmeden anlayacaksınız.

Butik Umre Turunun En Büyük Avantajı  her hangi bir gruba bağlı kalmadan din görevlinizle beraber Umrenizi yapabilir,  istediğiniz saatte ziyaretleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Lobinizde sürekli sizi bekleyen rehberinizle anında iletişime geçebilir dilediğiniz şeyi anında talep edebilirsiniz. Siz ailenizle ve sevdiklerinizde dışarıdan kimse katılmadan dilediğiniz gibi ibadet edebilir, Siz Sadece İbadetinize Odaklanın, Gerisini Biz Hallederiz…

HAREKET ÖNCESİ:

Resmi sitemizden veya (genellikle) tavsiye üzerine şirketimiz turlarından tarihi kendilerine uygun olup tercih ettikleri programlar üzerinde bilgi alışverişi yaptığımız misafirlerimiz kalacakları otelleri (arzu ederlerse odalarını dahi) görsellerinden görüp beğenerek karar verdikleri programımıza kayıt olmaktadırlar. Umre fiyatları için sitemizin umre turları sayfasını mutlaka ziyaret edin. Kayıt için gerekli evrakların teslim alınması ile birlikte başlayan resmi işlemlerin ardından öncelikle misafirlerimize kutsal topraklarda kullanacakları hediyelerini elden veya kargo yolu ile teslim ediyoruz.Misafirlerin durumuna göre hareket tarihinden önce cumartesi tatil gününe denk getirerek merkez ofisimize yakın camide veya katılım oranına göre iki katlı ofisimizin toplantı salonunda “UMRE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” veriyoruz.Bu seminerde misafirlerimize nereye, niçin gittikleri hakkında, konusunda uzman hocalarımız tarafından bilgi verilirken ayrıca; Suudi Arabistan, Mekke ve Medine hakkında tarihini ve günümüzü içine alacak şekilde bilgilendirme yapılmaktadır.UMRE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ’nde ayrıca umrenin nasıl yapılacağı, ihramın ne demek olduğu, ihrama nasıl girileceği, erkeklerin ve hanımların ihram farkları, ihramın yasakları ve ihramlı iken nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgi verilmektedir.

UMRE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ’nde yine mevsimine göre giyilecek kıyafetler, Mekke ve Medine’de nerelere gidileceği ve gidilecek yerlerle ilgili bilgiler, Mekke ve Medine’de uygulanacak umre programı ve kalınacak otellerle ilgili bilgiler de paylaşılmaktadır.Seminerlerimizin ardından bilgi işlem birimimiz tarafından belirlenen uçuş hareket tarihi ve uçuş saati ve nerede saat kaçta buluşulacağı bilgileri hem sesli hem de mail veya watsap üzerinden misafirlerimize iletilmekte, uçuş hareketleri ile ilgili bilgilendirilmektedirler.

GİDİŞ HAVALİMANI İŞLEMLERİ:

Belirlenen uçuş günü ve saatinde limanda hazır olan misafirlerimiz, havalimanı görevlilerimizin eşliğinde önce pasaportlarını teslim almakta peşinden bagaj işlemlerini gerçekleştirerek pasaport kontrolüne hazır hale gelmektedirler.Katıldıkları turun günlük hareket programı da havalimanında evrak teslimi anında kendilerine teslim edilir.Misafirlerimizin almaları gereken çıkış harç pulları da satın alınıp pasaportlarına önceden yapıştırılarak polis kontrolünden rahat geçişleri sağlanır.

Kendileri ile beraber uçuşa katılan konusunda uzman hocalarımızın eşliğinde hareketten önce ayak üstü yapılan hareket bilgilendirmesinin ardından görevlimiz ile birlikte pasaport kontrollerinden geçerek İstanbul’dan hareket edecek uçaklarına yönelirler.

Normal hava şartlarında 3 saat 25 dakikalık bir uçuşun ardından önce Medine’ye giden misafirlerimiz uçaktan indikten sonra yanlarında olan hoca görevlilerimizin işareti ile pasaport kontrolüne yöneltilirler. Pasaport kontrolünün ardından bagajlarını teslim alarak havalimanından çıkış yaparlar.

Kontrol çıkışında kendilerini hazır bekleyen Medine görevlimizin işareti ile otellerine götürecek son model araçlarına binerler ve bütün misafirlerin katılımıyla görevli hocalarımızın Medine’yi anlatımı ve salavatlar eşliğinde havalimanından ayrılırlar.

MEKKE’YE HAREKET:

Mekke’ye hareket edilecek günün sabah namazından sonra yeşil kubbe önünde toplanarak Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile vedalaşılır.

Umre seminerlerinde ihrama nasıl girileceğini ve nasıl niyet edeceklerini öğrenen misafirlerimiz Mekke’ye hareket günü geldiğinde hazırlıklarını yaparlar ve bagajlarını belirlenen saatte kapı önlerine çıkartarak otel görevlilerinin araçlara yerleştirmelerine fırsat verirler.

Araç hareketi ile otelden ayrılan misafirlerimiz önce Zülhuleyfe Mikat Mescidi’nin bulunduğu yere gelirler ve burada iki rekât olan ihram namazını eda ederek ihram niyetine hazır olurlar.

Birbirini bekletmemeye gayret eden misafirlerimizin tamamının hazır olması ile birlikte grup hocamızın eşliğinde hep birlikte umre niyeti yapılır ve telbiyeler eşliğinde araçlara geçilir.

Aracın hareket etmesiyle birlikte Mekke’ye ulaşıncaya kadar telbiyeler, salavatlar ve tekbirler eşliğinde seyahat eden misafirlerimiz aynı zamanda hocalarımızın anlatımlarıyla hem Mekke hem de ihram, umre ve ihram yasakları hakkında yeniden bilgilendirilirler.

6 – 6,5 saat süren yolculuğun ardından tekbirler ve telbiyeler eşliğinde Mekke’ye giriş yapılır.

MEKKE OTELİNE YERLEŞME, MEKKE:

Otele inildiği zaman Mekke görevlilerimiz tarafından karşılanan misafirlerimiz, kendilerine teslim edilen oda anahtarlarını alarak odalarına çıkarlar. Bagajları otel görevlileri tarafından odalarına çıkarılıp kendilerine teslim edilir.

İhram yasaklarına dikkat ederek odalarında abdest tazeleyip, yol yorgunluğunu atan misafirlerimiz grubun Mekke’deki bu ilk hareketinde diğer misafirleri bekletmemek için itina göstererek görevlimizin belirlediği vakitte lobide hazır olurlar.

Hocalarımızın eşliğinde umre görevini ifa etmek için Kâbe’ye doğru otelden ayrılırlar.

Kâbe duvarları önüne gelince görevli hocamız kendilerine yeniden bilgilendirme yaparak Kâbe’nin içine nasıl giriş yapılacağını tarif eder. Bu bilgilendirme ve tarife uygun hareket eden misafirlerimiz Kâbe içine girip Kâbe’yi net bir şekilde görünce bolca dua ederek Kâbe’yi dünya gözüyle ilk kez görenin ulaştığı sevaba erişmeye gayret ederler.

Hocamız rehberliğinde Kâbe’yi yedi defa dönerek tavaflarını tamamlarlar. Bol bol dua ederek tavafı bitirince Makam-ı İbrahim’in arka tarafında uygun bir yerde iki rekât olan tavaf namazını eda ederler.

Bolca zemzem içerek biraz dinlenen misafirlerimiz bu defa umrenin ikinci hareketi olan Safa ile Merve tepelerindeki yürüme eylemi olan sa’ya geçerler.  Hocalarımızın eşliğinde dört gidiş – üç gelişten ibaret olan sa’y hareketinin bitimi ile birlikte bütün erkek misafirlerimiz ihramdan çıkış şartı olan tıraşlarını olmak için berberin yolunu tutarken, hanım misafirlerimiz ihramdan çıkış hareketi olan saçlarını biraz kesmek için odalarına dönerler.

Misafirlerimiz hareketten önce havalimanında teslim aldıkları tur programı çerçevesinde Mekke Gezi Programı günü gelince görevlilerimizin eşliğinde uzman hocalarımızın anlatımı ile Mekke gezilerini yaparlar.

Mekke’de kalınan günlerde misafirlerimiz beş vakit namazlarını Harem’de kılmaya gayret ederler. 

!-- Yandex.Metrika counter -->


İmmib Bilişim Teknoloji Bloğu