HZ. İBRAHİM MEKANI


HZ. İBRAHİM MEKANI

Sen ben biz sustukça daha çok izin bekleriz diye kendi kendimize söylenmemiz ancak anlık bir teselli oluyor nefsimize. Fatihaların ardından sessizce çıkıyoruz mekândan. Sessizce biniyoruz otobüsümüze. Ve sessizce ayrılıyoruz Halhul’den. Halhul arkamızda sessizce kalıyor!!

KUDÜS TURU KAYDI İÇİN SON 10 GÜN


KUDÜS TURU KAYDI İÇİN SON 10 GÜN

Eski Kudüs içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekanların ziyaretinin ardından çile yolundan geçerek tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Camii'ni kapsamlı bir ziyarette bulunuyoruz.

KUDÜS GEZİ İZLENİMLERİ!


KUDÜS GEZİ İZLENİMLERİ!

Haçlı ordusuyla Kudüs'e giren tarihçi Fulcherius, şövalyelerin ve askerlerin ölen insanların karınlarını deştiklerini, şehirde dolaşıp hiçbir canlı bırakmadıklarını, bütün evlere girip ne buldularsa yağmaladıklarını anlatır.

KUDÜS'TEKİ OSMANLI VARLIĞI


KUDÜS'TEKİ OSMANLI VARLIĞI

Kudüs şehri Osmanlı döneminde 400 yıl boyunca barış ve huzur içinde yönetildi. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra ise Kudüs'ün yönetimi Osmanlı idaresinden çıkarak İngiliz mandasına geçti. Ve 1948 tarihinde İsrail Devleti Batı Kudüs te kuruldu. 1967 tarihinde İsrail Kudüs’ün tamamını işgal etti

ZEMZEM KUYUSU ÇALIŞMALARI!


ZEMZEM KUYUSU ÇALIŞMALARI!

Tavaf alanı içinde Ramazan ayına kadar sürecek Zemzem Kuyusu ıslah çalışmaları esnasında yeni bir zemzem damarının bulunduğu bildirildi!İmmib Bilişim Teknoloji Bloğu