Sizi Arayalım
YKP-0901 PARIS 3 GECE 4 GÜN
Yazdır
12.09.2019
ISTANBUL-PARIS
15.09.2019
PARIS-ISTANBUL
OTELLER:
Fiyatlar
İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 750 $
1.GÜN - İstanbul-Paris

İstanbul yeni Havalimanında Acentamız kontuarında 09.30’da buluşma sonrası Atlas Global Havayolları ile 11.50’de Paris’e hareket ve yerel saat ile 13.40’da varış. Varışımızın ardından yapacağımız Paris şehir turumuzda, Napolyon için yaptırılan Arc de Triomph (Zafer Takı),ünlü Champ Elysess caddesi ,Grand ve Petit Palace, Concorde meydanı, Meclis binası,Eiffel Kulesi,Champ de Mars,Invalid, Napoleon’nun mezarının bulunduğu Dom, Alexandre III ve Pont Neuf köprüleri,Notre Dame Katedrali ve ünlü opera binası panoramik olarak göreceğimiz yerler olacak. Şehir turu esnasında belli noktalarda fotoğraf için durulacak olup turun ardından bir saat sürecek olan Seine nehri gezisine çıkacağız. Tarih yüklü şehiri nehirden izlerken  bol bol fotoğraf çekme imkanımız olacak. Seine nehri sonrası akşam yemeğimiz için restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

2.GÜN - Paris (Eyfel Kulesi-Notre Dame Katedrali-Ressamlar Tepesi-Sacre Cour)

Otelde alınan kahvaltı sonrası gün boyu Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız şehrin ve Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz. Kule hakkında detaylı bilgileri rehberimiz sizlere anlatıyor. Eyfel kulesi ziyareti ardından Paris şehrinin tarihte ilk kurulduğu yer olan Seine nehri üzerindeki Cite adasına geçip burada gotik mimari harikası olan Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz. 850 yıldan fazla geçmişe sahip katedral aynı zamanda bir çok hikayeye konu olmuş. Bir dönem Napoleon dahil bir çok Fransa kralının taç giyme töreninin yapıldığı katedralin, rehberimiz tarafından içi ve dışı anlatıldıktan sonra, Paris şehrinin tek tepesi olan Montmartre (Ressamlar tepesi) ziyaret durağımız olacak. Hala bohem hayatın yaşandığı mahallede sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan ve Paris şehrinin hemen hemen her yerinden görülen SacreCour bazilikasınıda görme imkanımız olacak. Ardından akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

3.GÜN - Paris (Giverny – Outlet Turu)

Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından Giverny kasabasına geçeceğiz. Ünlü Fransız empresyonist ressam Claude Monet’in hayatının son dönemini geçirdiği evi ve nilüferleri ile ünlü muhteşem bahçesi göreceğimiz yer olacak. Bir çok  güzellikleri de beraberinde barındıran Giverny sonrası yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından, Valle D’Europe outlet’e gidiyoruz.  Dünyaca ünlü markaları ucuza alabileceğiniz bu alışveriş merkezi gezimiz sonrası akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

4.GÜN - Paris - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası bagajlarımız ile beraber özel otobüsümüze geçiyoruz. Rehberimizin havalimanı transferi öncesi  Paris şehrinde vereceği serbest zaman esnasında Rivoli caddesi üzerinde bulunan Louvre müzesi civarında vakit geçirebileceği gibi  duty free fiyatlarınında altında parfüm,gözlük ve çanta alabileceksiniz. Buluşma ardından havalimanı transferi Atlas Global Havayolları İle 15.25’de İstanbul’a hareket ve 19.45’de varışla turumuz sona eriyor.

HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    Atlas Global Havayolları ile İstanbul / Paris gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
•    Lüks otobüsler ile ulaşım
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Eyfel Kulesi 2.kat çıkış ücreti
•    Montmarte Tepesi Finiki Ücreti
•    Seine Nehri Tekne Turu ücreti
•    Claude Monet evi ve Giverny giriş ücreti
•    4* Otellerde konaklama
•    Otellerde 3 gün boyunca alınan  sabah kahvaltıları
•    Restaurantlarda alınan 3 adet akşam yemeği
•    Profesyonel rehberlik hizmeti
•    Yerel rehber hizmeti
•    Otapark ve Check Point Ücretleri
•    Programda belirtilen tüm transferler
•    Havalimanı vergisi
•    Zorunlu seyahat sigortası    

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize Ücreti (140 €)
•    Seyahat Sağlık sigortası

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.İmmib Bilişim Teknoloji Bloğu