Sizi Arayalım
VİYANA - PRAG TURU 3 GECE 4 GÜN
Yazdır
18.05.2020
İSTANBUL-VİYANA
21.05.2020
PRAG-İSTANBUL
OTELLER:
Fiyatlar
İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 900 €
1.GÜN - İSTANBUL – VİYANA - PRAG

İstanbul Atatürk havalimanında acenta kontuarımızda buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi ile Viyana’ya hareket. Viyana Havalimanında Rehberimizle buluşma sonrası V.İ.P. aracımızla Viyana şehir merkezine hareket. Şehre varış ve Viyana Şehir turu. Görülecek yerler; Viyana’da yapılacak şehir turumuz da zamanında 1. ve 2. Viyana kuşatması sırasında da şehri çevreleyip koruyan surların olduğu daha sonrasında bu surların yıkılarak caddeye dönüştürüldüğü Ringstrasse üzerindeki Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı,Hundertwasser Houseve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Tarihi Şehir Meydanı (Stephansplatz), Üniversite, Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçeleri ardından II. Viyana Kuşatması’nda Osmanlı’nın Otağ-ı Hümayun’u kurduğu Kahlenberg Tepesi’nden Viyana’nın seyredilmesi ve şehrin diğer önemli yerleri. Viyana şehir turu sonrasında serbest zaman. Serbest zaman sonrasında Prag’a hareket ve sonrasında otelimize varış ve konaklama.

2.GÜN - PRAG – KARLOVY VARY

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam günlük Karlovy Vary gezisi için hareket. Aracımızla yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Çek Cumhuriyeti'nin Bohemya bölgesinde bulunan Karlovy Vary’a varış. Bu bölge 1370’de İmparator Karl IV tarafından kurulmuştur. Şehir günümüzde kaplıcalarıyla ünlüdür. Öğle yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler.(Fiyatlar Prag’a göre daha uygundur.) Program sonrası Prag’a dönüş ve şehir merkezinde kısa süreli serbest zaman. Vltava nehri üzerindeki gezinti teknelerinden birinde, doyumsuz Prag manzarasının seyredilmesi. Tekne turu sonrasında otelimize hareket ve konaklama. 

3.GÜN - PRAG – DRESTEN - PRAG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam günlük Dresten gezisi için hareket. Yaklaşık 2 saat 15 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Dresden’e varıyor ve Dresden’in eski kent merkezini gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Zwinger Sarayı, sonrasında dünyaca ünlü Semper Opera Evi’ni görüyoruz. Turun kalan bölümünde Katolik Kilisesi, Dresden Kalesi ve Taschenberg Sarayı, dünyanın en uzun porselen duvar resmi olan “Procession of Princes”, Avrupa’nın Balkonu olarak adlandırılan Brühl’s Terrace ve Frauenkirche keşfedilmek üzere sizleri bekliyor. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra aracımızla Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a dönüş ve sonrasında otelimize varış ve konaklama. 

4.GÜN - PRAG-İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Prag şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler: Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Karl Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik saat. Prag şehir turu sonrasında alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve havaalanına hareket. Gümrük ve bagaj işlemlerinden sonra  Prag havalimanından THY’nin Tarifeli seferi ile İstanbula hareket.  İstanbul’a  varışımız ile turumuz son bulmaktadır.

HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul/Viyana - Prag/İstanbul uçak bileti
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve transferler
•    4* Otellerde 3 Gece Konaklama
•    Sabah kahvaltıları ( 3 Sabah Kahvaltısı)
•    Viyana-Prag seyahati boyunca kullanılacak Özel V.İ.P. Lüks Araç ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti    

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar
•    Akşam yemekleri
•    Otel ekstraları
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
•    Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
•    Schengen Vize Ücreti ( 140€)

 

Tura Başlarken;
Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Orta Avrupa Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir. 5-10-20€ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Orta Avrupa’da Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: Gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile farklılık göstermektedir. Dönüştürücü aparat gerekebilir. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.


Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.