808.TUR 8 GECE 9 GÜN
Yazdır
21.01.2018
SABİHA GÖKÇEN (SAW) - CİDDE (JED)
27.01.2018
MEKKE - MEDİNE
30.01.2018
MEDİNE (MED) - SABİHA GÖKÇEN (SAW)
MEKKE: 5 GECE HİLTON MAKKAH CONVENTİON HOTEL MEDİNE: 3 GECE PULLMAN ZAMZAM MADİNA
Fiyatlar
İki Kişilik Oda Kişi Başı: 1430 $
Üç Kişilik Oda Kişi Başı: 1380 $
Dört Kişilik Oda Kişi Başı: 1330 $
Çocuk 0-2 Yaş: 950 SR
Çocuk 2-6 Yaş: 2850 SR
Çocuk 6-11 Yaş: 3600 SR

19 OCAK 2019 Cumartesi / İSTANBUL SAW- CİDDE:

Akşam saat: 19.00’da Sabiha Gökçen Havalimanında BEStur Turizm görevlileri ile buluşma. Pasaport, bagaj işlemlerinin ardından havalimanında ihram giyilecek, ihram namazı kılınacak ve umre niyeti yapılacaktır. İşlemlerin ardından TK 158 ile saat: 22.35’de Cidde’ye hareket. Tahminen 02.20’de Cidde Havalimanı’nda olunacaktır.

20 OCAK 2019 Pazar / CİDDE HAVALİMANI- MEKKE:

02.20 gibi Cidde Havalimanı’na ulaştıktan sonra pasaport kontrolü ve bagaj alım işlemleri yapılacaktır.

Bagaj alımından sonra tahmini saat: 04.30 gibi Cidde Havalimanı’ndan ayrılarak Mekke’ye hareket edilecektir. Bir buçuk saat süren yolculuğun ardından saat: 06.00 gibi Mekke Hilton Convention 5***** (250 mt.) otelimize ulaşacağız.

(Uluslararası Hotel İşletmeleri Kuralları gereği otel oda girişleri 14.00’da gerçekleşmektedir.) Eşyalarımızı otel görevlilerine teslim ettikten sonra kahvaltı otelde yapılacaktır. Kahvaltının ardından tahmini olarak saat: 09.00’da umre ibadetini eda etmek üzere irşat görevlimizle birlikte Kabe’ye gidilecektir. Tavaf ve Say’ı yaparak umre eda edildikten sonra ihramdan çıkmak için tıraş olunacak ve akabinde otele geçilecektir. Oda anahtarları teslim edilecek ve oda yerleşimleri yapılacaktır.

Akşam yemeği otelde alınacaktır.

21 OCAK 2019 Pazartesi / MEKKE:  

Kahvaltı otelde yapılacaktır. Serbest ibadet, nafile tavaf ve dua. Akşam yemeği otelde alınacaktır. Yatsı namazından sonra topluca tavaf yapılacaktır.

22 OCAK 2019 Salı / MEKKE:

Sabah kahvaltısının ardından saat: 07.30’da Mekke dış ziyaretlerine gidilecektir. Gezilecek Yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetü’l Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin (s.a.v.) doğduğu evin bulunduğu mahalle.

NOT: İsteyenler otelde ihramlarını giymiş olarak geziye katılacaklar ve gezi dönüşünde irşat görevlimiz ile beraber umre yapacaklardır.  Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

23 OCAK 2019 Çarşamba / MEKKE:

Kahvaltı otelde yapılacaktır. Serbest ibadet, nafile tavaf ve dua. Akşam yemeği otelde alınacaktır. Yatsı namazından sonra topluca tavaf yapılacaktır.

24 OCAK 2019 Perşembe / MEKKE:

Kahvaltı otelde yapılacaktır. Serbest ibadet, nafile tavaf ve dua. Akşam yemeği otelde alınacaktır. Yatsı namazından sonra topluca tavaf yapılacaktır.

25 OCAK 2019 Cuma / MEKKE – MEDİNE:

Kâbe-i Muazzama’da sabah namazının kılınmasının ardından saat 11.00’da eşyaların oda kapıları önüne çıkarılması ve Cuma namazından sonra saat: 14.30’da Medine-i Münevvere’ye doğru hareket.

Saat: 20.30 gibi Medine’ye ulaştıktan sonra Dar Al Hıjrah Intercontinental 5***** (250 mt) otele yerleşilecek. Akşam yemeği otelde alınacaktır. Saat: 22.00’da otel lobisinde buluşarak Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ziyareti ve selamlaması. Mescid-i Nebevi ve çevrenin tanıtımı.

26 OCAK 2019 Cumartesi / MEDİNE:

Sabah namazından sonra Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Peygamber Efendimizi (s.a.v.) selamlama ve ziyareti.

Sabah kahvaltısı otelde yapılacaktır.

İkindi namazından sonra saat:16.15’de Yeşil Kubbe önünde buluşarak yürüme ziyaretleri yapılacaktır. Gezilecek Yerler: Cennetü’l Baki, Ğamame (Bulut) Mescidi, Hz. Ebu Bekir Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Anberiyye Mescidi, Sugya Mescidi, Hicaz Demiryolu Tren İstasyonu.  Akşam yemeği otelde alınacaktır.

27 OCAK 2019 Pazar / MEDİNE:

Sabah kahvaltısı otelde yapılacaktır. Kahvaltıdan sonra saat: 07.30’da Medine’deki dış ziyaretlere hareket edilecektir. Gezilecek Yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek), Kuba Mescidi, Cuma Mescidi. Akşam yemeği otelde alınacaktır. 

28 OCAK 2019 Pazartesi / MEDİNE:

Sabah namazından sonra Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Peygamber Efendimizi (s.a.v.) son kez topluca selamlama. Sabah kahvaltısı otelde yapılacaktır.

Saat: 12.00’da eşyalar oda kapılarının önüne çıkarılacaktır. (Uluslararası Hotel İşletmeleri Kuralları gereği otel oda çıkışları 12.00’da gerçekleşmektedir.)

İkindi namazından hemen sonra vakit kaybetmeden Hurma Bahçesi’ne gidilecektir. Akşam yemeği Hurma Bahçesi’nde alınacaktır. Sohbet ve ikramların ardından saat: 23.30’da Medine Havalimanı’na hareket edilecektir.

29 OCAK 2019 Salı / MEDİNE- İSTANBUL SAW:

Saat: 00.30’da Medine Havalimanı’na varış. Zemzemlerin dağıtılması, Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından TK 139 ile saat: 04.00’da İstanbul’a hareket edilecektir. Tahmini saat: 07.45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olunacaktır.

Suud-i Arabistan makamlarının açıklamasına göre; 1438 hicri/2017 miladi yılı ve öncesinde umreye gidenler daha sonraki yıllarda umreye  gitmek isterlerse 2000 sar Suud-i Arabistan makamlarına ek vergi ödeyeceklerdir. 

        FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türsab’a ödenecek harçlar,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Umre vizesinin alınması ve Suudi Arabistan özel makamlarına ödenen harçlar,
 • Gidiş - Dönüş ekonomik sınıf uçak bileti,
 • Medine ve Mekke’de ziyaret yerleri, gezi ve irşad programları,
 • Program boyunca konaklanan otel programına göre sabah kahvaltısı ve akşam yemeği,
 • Havalimanı transferleri, Mekke ve Medine gezileri, Mekke-Medine arası transferler,
 • Seyahat boyunca dini ve idari rehberlik hizmetleri,
 • Her yolcuya 5 LT dolu zemzem bidonu,
 • Bestur Turizm hizmet bedeli ve Katma Değer Vergisi (K.D.V)
 • Her yolcuya 1 adet Bestur Turizm logolu içerisinde; Bagaj Tipi Seyahat Çantası, Sırt Çantası, Erkek Misafirler İçin İhram ve Kemeri, Umre Rehber Kitapçığı, Yasin-i Şerif Kitapçığı, Çocuklar İçin Umre Kitapçığı, Seccade, Havlu Terlik, Kaymaz Tabanlı Tavaf Çorabı, Kokusuz Mendil, Kokusuz Sıvı Sabun, Bagaj Etiketi bulunan hediye seti ve dönüşte her misafire 5 LT dolu zemzem bidonu, 
 • Yurtdışı çıkış pul bedeli,
 • Umre Rehberi, Yasin-i Şerif ve Çocuklar İçin Umre Kitapçığı.

       FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 • Şahsi harcamalar
 • Hava limanı ulaşım ücretleri
 • Öğlen yemekleri ile içecekler

       REZERVASYON VE İPTAL ŞARTLARI

 • Kayıt anında hizmet bedelinin en az %35’i, bakiyenin ise tur hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek bedelin %35’i cayma tazminatı olarak MİSAFİR’E fatura edilir,
 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasından 21 gün öncesine kadar bildirmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir,

 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 20-14 gün varken bildirmesi halinde ödediği bedelin %35’ini, 13 günden az bir süre kala ise tamamını BEStur’a ödemeyi kabul eder, 
 • MİSAFİR tarafından yapılan tarih değişikliğinden doğan ek masraflar MİSAFİR tarafından karşılanır.
 • Vize için gerekli evrakların, gidiş tarihinden en az 30 gün önce Bestur Turizm’e eksiksiz teslim edilmesi gerekir.
 • Fiyatlarımızda ödeme günü TCMB döviz satış kurları esas alınırak tahsilat yapılır.
 • Gidiş ve dönüşlerde yoğunluktan dolayı uçuşlarımız birkaç gün ileri veya geri tarihte gerçekleşebilir.
 • MİSAFİR’İN kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının/girişinin engellenmesi durumunda BEStur’un hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu yoktur,
 •  Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MİSAFİR yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan BEStur’un veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle BEStur’a ve/veya BEStur çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder,

 • Bestur Turizm, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.
 • MİSAFİR’İN kusuru, mücbir sebep (olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik huşular vb.)  BEStur’un /bağımsız hizmet sağlayıcısının gereken tüm özeni gösterdiği halde öngörülemeyen ve engellenemeyen bir olayın meydana gelmesi hallerinde MİSAFİR’İN tazminat hakkı yoktur, 
 • Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur hareket tarihinden 2 hafta öncesidir.  

       UMRE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • En az bir yıl geçerlilik süresi bulunan çipli Pasaport.
 • Bir adet ön ve arka yüzü aynı sayfaya çekilmiş kimlik fotokopisi.
 • Bir adet arka fonu beyaz fotoğraf ( mümkünse pasaporttakinin aynısı )
 • Eşi ile gidecek 45 yaşın altındaki misafirlerimizin  nüfus müdürlüğünden alınmış  vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ıslak imzalı aslı.
 • 45 yaş altı tek bayan ve 18 yaş altındaki erkek çocukların yanlarında mahrem olarak: baba, amca, dede, dayı, kayınpeder, erkek kardeş ile akrabalıklarını gösteren nüfus müdürlüğünden alınmış  vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ıslak imzalı aslı.

      MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE

 • Pasaportlar, umreye gidecek kişiler tarafından çıkartılacak, vizeler ise BEStur tarafından Suud konsolosluğundan talep edilecektir. Bu duruma bağlı olarak tüm umrecilerimizin evraklarını 30 gün önceden, ödemelerini ise 10 iş günü öncesinde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Gecikmelerden dolayı oluşabilecek vize alımı problemlerinde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Umrecilerimiz, İl Sağlık Müdürlüklerinde ücretsiz yapılan menenjit (ACW 135 Y) aşısını yaptıracak ve aşı kartını evrakları ile birlikte acentaya teslim edecektir. Umre programına katılmak isteyen 45 yaş altı bayanlar, mahremleri olmadan yalnız götürülememektedir. Mahremleri olan bayanlar ise noterden eşlik eden mahremi tarafından taahhütname, müsaade eden eşi ise eşinden değil ise babası tarafından muvafakatname alması gerekmektedir. Evli çiftler, nüfus müdürlüğünden alınacak olan vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslını acentaya getirmelidir. Anne baba ve çocuklar şeklinde seyahat edenlerin de vukuatlı nüfus kayıt örneği getirmeleri zorunludur.
 • Umrecilerimiz kaç kişilik odada kiminle ya da var ise hangi grup ile kalacağını önceden söylemekle yükümlüdür.
 • Umrecilerimiz sürekli kullandıkları ilaçları ve reçeteleri var ise yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.Diyaliz hastaları turlara katılırken raporlarını getirmek ve hareketten önce mutlaka şirkete bilgi vermek zorundadırlar.
 • Umrecilerimize firmamız tarafından verilecek hediyeleri, İstanbul’da ikamet edenler, firmamızın merkez bürosundan kayıtları yapıldıktan sonra temin edebileceklerdir. İstanbul dışından kayıt yaptıran umrecilerimize ise hediyeler kargo ile bağlı bulundukları temsilcilikler vasıtası ile ulaştırılacaktır.
 • Umrecilerimiz havaalanında gidiş saatlerinden en az 4 saat önce bulunacak, pasaportları ve yanlarında bulunması gereken evraklar dağıtılacak ve ardından pasaport kontrol noktasına yönlendirilecektir.
 • Umrecilerimize tanınan yük taşıma miktarı hakkı, bagaj için toplam 30 kg (tek parça eşya 23  kiloyu geçmeyecek şekilde olacaktır), el bagajı için 8 kg ve bagaja verilecek 5 lt zemzemdir. Hava yollarınca fazla yük için alınacak ücret umrecilerimiz tarafından ödenecektir.
 • Umrecilerimize verilen hediyelik eşyalarımız; 1 adet Bestur Turizm logolu içerisinde; Bagaj Tipi Seyahat Çantası, Sırt Çantası, Erkek Misafirler İçin İhram ve Kemeri, Umre Rehber Kitapçığı, Yasin-i Şerif Kitapçığı, Çocuklar İçin Umre Kitapçığı, Seccade, Havlu Terlik, Kaymaz Tabanlı Tavaf Çorabı, Kokusuz Mendil, Kokusuz Sıvı Sabun, Bagaj Etiketi bulunan hediye seti ve dönüşte her misafire 5 LT dolu zemzem bidonu,
 • Umrecilerimiz tarafından Arabistan’ dan yapılacak kargolarda oluşabilecek problemlerden, firmamız kesinlikle sorumlu değildir. Aksaklıklar kargo firması ile müşteri arasında karşılıklı giderilecektir.

    DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 • Umre rehber kitapçığını hareketten önce mutlaka okuyunuz.
 • Size bildirilen saatte hava limanında olup BEStur şirket görevlileri ile irtibata geçiniz.
 • Sizi tanıtıcı “Umre Kimlik Kartını” sürekli yanınızda bulundurunuz.
 • Medine ve Mekke’de kalacağınız otelin tanıtım kartını görevlimizden isteyiniz,
 • Pasaport, cüzdan, değerli eşya ve paranızı yanınızda taşımayınız!
 • Mescid-i Nebevi’ye ve Kâbe’ye giriş-çıkışlarda kapı numaralarına dikkat ediniz.
 • Transfer, gezi ve programlarda belirtilen saatlere riayet edip hazır olunuz.
 • Sıhhatinize dikkat ediniz. Ağır yağlı ve kızarmış yiyecekler yemeyiniz.
 • Bol bol zemzem içiniz ve güneşten kendinizi koruyunuz.
 • Kıyafetlerinizin mevsime göre teri emen, pamuklu kıyafetler olmasına özen gösteriniz.
 • Tansiyon, kalp, şeker, vb. rahatsızlıkları bulunanlar, ilaçlarınızı mutlaka yanınıza alınız.
 • Diyaliz hastalarının hareketten önce durumlarını şirkete bildirmeleri gerekmektedir.
 • Yolculuğunuz boyunca kutsal iklimin her anını tavaf, ibadet, dua ve zikir ile geçiriniz.
 • Türkiye’ye döndüğünüzde umre yapmanın olgunluğunu bütün hayatınıza yansıtınız.

Umre turumuzun fiyatı 4 Kişilik Odada Kişi Başı, 1330 $'dan başlıyor. Bu umre turumuzun başlangıç konumu SABİHA GÖKÇEN (SAW) - CİDDE (JED) olup başlangıç tarihi 21.01.2018 dir, 27.01.2018 tarihinde MEKKE - MEDİNE ara geçiş yapıyoruz. Sizin için bu turda seçtiğimiz Son olarak umre turumuz 30.01.2018 tarihinde MEDİNE (MED) - SABİHA GÖKÇEN (SAW) ’a dönerek son buluyor. Diğer umre turları 'mız ve umre fiyatları 'mız için tıklayın.



İmmib Bilişim Teknoloji Bloğu