135.TUR 9 GECE 10 GÜN
Yazdır
17.01.2018
ATATÜRK (IST) - MEDİNE (MED)
20.01.2018
MEDİNE - MEKKE
26.01.2018
CİDDE (JED) - ATATÜRK (IST)
MEDİNE: 3 GECE PULLMAN ZAMZAM MADİNA MEKKE: 6 GECE HİLTON MAKKAH CONVENTİON HOTEL
Fiyatlar
Tek Kişilik Oda Kişi Başı: 2250 $
İki Kişilik Oda Kişi Başı: 1500 $
Üç Kişilik Oda Kişi Başı: 1450 $
Dört Kişilik Oda Kişi Başı: 1400 $
Çocuk 0-2 Yaş: 950 SR
Çocuk 2-6 Yaş: 2850 SR
Çocuk 6-11 Yaş: 3600 SR

1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanında belirlenen saatte buluşma. Havaalanında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine-i Münevvere’ye hareket. Medine Havaalanına varış ve gerekli işlemler tamamlandıktan sonra Medine’deki otelimize transfer. Yerleşme sonrasında belirlenen saatte otel lobisinden toplu hareket ederek Peygamber Efendimizi (s.a.v.) selamlama, Cennetü'l-Baki selamlaması ve çevrenin tanıtımı.

2.Gün: Sabah namazından hemen sonra Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Resulullah’ı (s.a.v.) selamlama, ardından Cennetü'l-Baki ve İç Ziyaretler gerçekleşecektir ; (Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Anberiye Mescidi.) 

Belirlenen saatte otelin toplantı salonunda toplanarak Umre Bilgilendirme Semineri yapılacaktır. 

3.Gün: Belirlenene saatte otel lobisinde buluşarak Medine’deki dış ziyaretlere hareket edilecektir. 

Gezilecek yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek Savaş Mahalli), Kuba Mescidi, Cuma Mescidi.

4. Gün: Mescid-i Nebevi'de serbest ibadet nafile ve kaza namazları ile mescidin değerlendirilmesi.

5. Gün: Sabah namazının ardından Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Resulullah’ı (s.a.v.) selamlama. Belirlenen saatte valizlerin oda kapılarının önüne çıkartılması ve ihramlarımızı giymiş vaziyette araçlarla Mikat Mescidine gidilecektir. İhram namazının kılınmasının ardından  toplu olarak umreye niyet ve telbiye getirerek  Mekke-i Mükerreme'ye hareket edilecektir.

Mekke-i Mükerreme’ye ulaştıktan sonra kalınacak otele yerleşme. İrşat görevlimiz ile birlikte Kâbe-i Muazzama ‘ya gidiş ve Umre tavafı. Tavaf namazı ardından Safa Merve arasında Umre sayı ve traş (umreniz makbul olsun)

6. Gün: Kâbe-i Muazzama'da serbest ibadet nafile tavaf ve dua ile Kâbe'nin değerlendirilmesi. 

7. Gün: Sabah namazının Kâbe-i Muazzama'da kılınmasının ardından belirlenen saatte otel lobisinde buluşarak Mekke dış ziyaretlerine hareket edilecektir. 

Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina (Şeytan Taşlama Mahalleri), Nur Dağı, Cennetü'l-Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin (s.a.v.) doğduğu  evin bulunduğu mahalle.

8. Gün: Kâbe-i Muazzama'da serbest ibadet nafile tavaf ve dua ile Kâbe'nin değerlendirilmesi.

9. Gün: Kâbe-i Muazzama'da serbest ibadet nafile tavaf ve dua ile Kâbe'nin değerlendirilmesi. 

10. Gün: Sabah namazının Kâbe-i Muazzama'da kılınmasının ardından belirlenen saatte bagajların oda kapıları önüne çıkartılması ve Cidde havalimanına hareket.

Burada yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a doğru hareket edilecektir.       

NOT: Rehberlerimiz, misafirlerimizin rahat etmeleri için içeriğini koruyarak program gün ve saatlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptirler.

Yeni bir programda buluşuncaya kadar sağlık ve huzur dileriz. 

Türkiye’ye hoş geldiniz...

Suud-i Arabistan makamlarının açıklamasına göre; 1438 hicri/2017 miladi yılı ve öncesinde umreye gidenler daha sonraki yıllarda umreye  gitmek isterlerse 2000 sar Suud-i Arabistan makamlarına ek vergi ödeyeceklerdir. 

        FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türsab’a ödenecek harçlar,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Umre vizesinin alınması ve Suudi Arabistan özel makamlarına ödenen harçlar,
 • Gidiş - Dönüş ekonomik sınıf uçak bileti,
 • Medine ve Mekke’de ziyaret yerleri, gezi ve irşad programları,
 • Program boyunca konaklanan otel programına göre sabah kahvaltısı ve akşam yemeği,
 • Havalimanı transferleri, Mekke ve Medine gezileri, Mekke-Medine arası transferler,
 • Seyahat boyunca dini ve idari rehberlik hizmetleri,
 • Her yolcuya 5 LT dolu zemzem bidonu,
 • Bestur Turizm hizmet bedeli ve Katma Değer Vergisi (K.D.V)
 • Her yolcuya 1 adet Bestur Turizm logolu içerisinde; Bagaj Tipi Seyahat Çantası, Sırt Çantası, Erkek Misafirler İçin İhram ve Kemeri, Umre Rehber Kitapçığı, Yasin-i Şerif Kitapçığı, Çocuklar İçin Umre Kitapçığı, Seccade, Havlu Terlik, Kaymaz Tabanlı Tavaf Çorabı, Kokusuz Mendil, Kokusuz Sıvı Sabun, Bagaj Etiketi bulunan hediye seti ve dönüşte her misafire 5 LT dolu zemzem bidonu, 
 • Yurtdışı çıkış pul bedeli,
 • Umre Rehberi, Yasin-i Şerif ve Çocuklar İçin Umre Kitapçığı.

       FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 • Şahsi harcamalar
 • Hava limanı ulaşım ücretleri
 • Öğlen yemekleri ile içecekler

       REZERVASYON VE İPTAL ŞARTLARI

 • Kayıt anında hizmet bedelinin en az %35’i, bakiyenin ise tur hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içerisinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek bedelin %35’i cayma tazminatı olarak MİSAFİR’E fatura edilir,
 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasından 21 gün öncesine kadar bildirmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir,

 • MİSAFİR’İN satın aldığı tur hizmetini kullanmaktan vazgeçtiğini hizmetin başlamasına 20-14 gün varken bildirmesi halinde ödediği bedelin %35’ini, 13 günden az bir süre kala ise tamamını BEStur’a ödemeyi kabul eder, 
 • MİSAFİR tarafından yapılan tarih değişikliğinden doğan ek masraflar MİSAFİR tarafından karşılanır.
 • Vize için gerekli evrakların, gidiş tarihinden en az 30 gün önce Bestur Turizm’e eksiksiz teslim edilmesi gerekir.
 • Fiyatlarımızda ödeme günü TCMB döviz satış kurları esas alınırak tahsilat yapılır.
 • Gidiş ve dönüşlerde yoğunluktan dolayı uçuşlarımız birkaç gün ileri veya geri tarihte gerçekleşebilir.
 • MİSAFİR’İN kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının/girişinin engellenmesi durumunda BEStur’un hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu yoktur,
 •  Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MİSAFİR yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan BEStur’un veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle BEStur’a ve/veya BEStur çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder,

 • Bestur Turizm, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.
 • MİSAFİR’İN kusuru, mücbir sebep (olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik huşular vb.)  BEStur’un /bağımsız hizmet sağlayıcısının gereken tüm özeni gösterdiği halde öngörülemeyen ve engellenemeyen bir olayın meydana gelmesi hallerinde MİSAFİR’İN tazminat hakkı yoktur, 
 • Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur hareket tarihinden 2 hafta öncesidir.  

       UMRE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • En az bir yıl geçerlilik süresi bulunan çipli Pasaport.
 • Bir adet ön ve arka yüzü aynı sayfaya çekilmiş kimlik fotokopisi.
 • Bir adet arka fonu beyaz fotoğraf ( mümkünse pasaporttakinin aynısı )
 • Eşi ile gidecek 45 yaşın altındaki misafirlerimizin  nüfus müdürlüğünden alınmış  vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ıslak imzalı aslı.
 • 45 yaş altı tek bayan ve 18 yaş altındaki erkek çocukların yanlarında mahrem olarak: baba, amca, dede, dayı, kayınpeder, erkek kardeş ile akrabalıklarını gösteren nüfus müdürlüğünden alınmış  vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ıslak imzalı aslı.

      MİSAFİRLERİMİZİN DİKKATİNE

 • Pasaportlar, umreye gidecek kişiler tarafından çıkartılacak, vizeler ise BEStur tarafından Suud konsolosluğundan talep edilecektir. Bu duruma bağlı olarak tüm umrecilerimizin evraklarını 30 gün önceden, ödemelerini ise 10 iş günü öncesinde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Gecikmelerden dolayı oluşabilecek vize alımı problemlerinde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Umrecilerimiz, İl Sağlık Müdürlüklerinde ücretsiz yapılan menenjit (ACW 135 Y) aşısını yaptıracak ve aşı kartını evrakları ile birlikte acentaya teslim edecektir. Umre programına katılmak isteyen 45 yaş altı bayanlar, mahremleri olmadan yalnız götürülememektedir. Mahremleri olan bayanlar ise noterden eşlik eden mahremi tarafından taahhütname, müsaade eden eşi ise eşinden değil ise babası tarafından muvafakatname alması gerekmektedir. Evli çiftler, nüfus müdürlüğünden alınacak olan vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslını acentaya getirmelidir. Anne baba ve çocuklar şeklinde seyahat edenlerin de vukuatlı nüfus kayıt örneği getirmeleri zorunludur.
 • Umrecilerimiz kaç kişilik odada kiminle ya da var ise hangi grup ile kalacağını önceden söylemekle yükümlüdür.
 • Umrecilerimiz sürekli kullandıkları ilaçları ve reçeteleri var ise yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.Diyaliz hastaları turlara katılırken raporlarını getirmek ve hareketten önce mutlaka şirkete bilgi vermek zorundadırlar.
 • Umrecilerimize firmamız tarafından verilecek hediyeleri, İstanbul’da ikamet edenler, firmamızın merkez bürosundan kayıtları yapıldıktan sonra temin edebileceklerdir. İstanbul dışından kayıt yaptıran umrecilerimize ise hediyeler kargo ile bağlı bulundukları temsilcilikler vasıtası ile ulaştırılacaktır.
 • Umrecilerimiz havaalanında gidiş saatlerinden en az 4 saat önce bulunacak, pasaportları ve yanlarında bulunması gereken evraklar dağıtılacak ve ardından pasaport kontrol noktasına yönlendirilecektir.
 • Umrecilerimize tanınan yük taşıma miktarı hakkı, bagaj için toplam 30 kg (tek parça eşya 23  kiloyu geçmeyecek şekilde olacaktır), el bagajı için 8 kg ve bagaja verilecek 5 lt zemzemdir. Hava yollarınca fazla yük için alınacak ücret umrecilerimiz tarafından ödenecektir.
 • Umrecilerimize verilen hediyelik eşyalarımız; 1 adet Bestur Turizm logolu içerisinde; Bagaj Tipi Seyahat Çantası, Sırt Çantası, Erkek Misafirler İçin İhram ve Kemeri, Umre Rehber Kitapçığı, Yasin-i Şerif Kitapçığı, Çocuklar İçin Umre Kitapçığı, Seccade, Havlu Terlik, Kaymaz Tabanlı Tavaf Çorabı, Kokusuz Mendil, Kokusuz Sıvı Sabun, Bagaj Etiketi bulunan hediye seti ve dönüşte her misafire 5 LT dolu zemzem bidonu,
 • Umrecilerimiz tarafından Arabistan’ dan yapılacak kargolarda oluşabilecek problemlerden, firmamız kesinlikle sorumlu değildir. Aksaklıklar kargo firması ile müşteri arasında karşılıklı giderilecektir.

    DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 • Umre rehber kitapçığını hareketten önce mutlaka okuyunuz.
 • Size bildirilen saatte hava limanında olup BEStur şirket görevlileri ile irtibata geçiniz.
 • Sizi tanıtıcı “Umre Kimlik Kartını” sürekli yanınızda bulundurunuz.
 • Medine ve Mekke’de kalacağınız otelin tanıtım kartını görevlimizden isteyiniz,
 • Pasaport, cüzdan, değerli eşya ve paranızı yanınızda taşımayınız!
 • Mescid-i Nebevi’ye ve Kâbe’ye giriş-çıkışlarda kapı numaralarına dikkat ediniz.
 • Transfer, gezi ve programlarda belirtilen saatlere riayet edip hazır olunuz.
 • Sıhhatinize dikkat ediniz. Ağır yağlı ve kızarmış yiyecekler yemeyiniz.
 • Bol bol zemzem içiniz ve güneşten kendinizi koruyunuz.
 • Kıyafetlerinizin mevsime göre teri emen, pamuklu kıyafetler olmasına özen gösteriniz.
 • Tansiyon, kalp, şeker, vb. rahatsızlıkları bulunanlar, ilaçlarınızı mutlaka yanınıza alınız.
 • Diyaliz hastalarının hareketten önce durumlarını şirkete bildirmeleri gerekmektedir.
 • Yolculuğunuz boyunca kutsal iklimin her anını tavaf, ibadet, dua ve zikir ile geçiriniz.
 • Türkiye’ye döndüğünüzde umre yapmanın olgunluğunu bütün hayatınıza yansıtınız.

Umre turumuzun fiyatı Üç kişilik odada kişi başı, 1400 $'dan başlıyor. Bu umre turumuzun başlangıç konumu ATATÜRK (IST) - MEDİNE (MED) olup başlangıç tarihi 17.01.2018 dir, 20.01.2018 tarihinde MEDİNE - MEKKE ara geçiş yapıyoruz. Sizin için bu turda seçtiğimiz Son olarak umre turumuz 26.01.2018 tarihinde CİDDE (JED) - ATATÜRK (IST) ’a dönerek son buluyor. Diğer umre turları 'mız ve umre fiyatları 'mız için tıklayın.İmmib Bilişim Teknoloji Bloğu