930. TUR 4 GECE GÜN GECE 3 GÜN
Yazdır
27.01.2018
ATATÜRK - SARAJEVO
30.01.2018
SARAJEVO - ATATÜRK
OTELLER: HOLLYWOOD HOTEL ,
Fiyatlar
İki Kişilik Oda Kişi Başı: 550 €

1.GÜN: İSTANBUL-SARAYBOSNA

Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş kontuarında BEStur Turizm görevlileri ile saat 08.00 de buluşma.

Türk Hava Yolları’nın saat 11:05 uçuşu ile Saraybosna’ya uçuş. Saraybosna yerel saati ile saat 11:00 de Saraybosna’ya varışımızın ardından otele gidiş ve yerleşme.

Yerleşimin ardından  özel aracımız ile Saraybosna şehir turu için hareket ediyoruz. Saraybosna'ya şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde aracımızdan inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz.

Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek.

Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan “Sönmeyen Ateş Anıtı”nda sona erecek. Öğlen yemeğimizi yerel restaurantta aldıktan sonra  otelimize hareket ve odalarımıza yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: SARAYBOSNA

Uyandırma ve kahvaltının ardından düzenlenecek olan öğle yemekli Poçitel-Mostar turu için yola çıkıyoruz. Turumuzda, ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz.

Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır.

Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta aldıktan sonra Saraybosna’ya otelimize transfer. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: SARAYBOSNA

Uyandırma ve kahvaltının ardından düzenlenecek olan öğle yemekli Jajce ve Travnik gezisi. Bu gezimizde ilk önce Jajce'ye hareket edyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Jajce'ye varış ve şehir turu.

İlk olarak Pliva Şelalesini geziyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Takiben öğle yemeği servisi.

Daha sonra Osmanlı'ya yıllarca baskentlik etmis olan Jajce eski kalesini geziyoruz. Turumuzun bitmesini takiben Travnik'e hareket ediyoruz.  Travnik'te Travnik eski kalesi gezisi. Osmanlı'nın Bosna'da yapmis olduğu ilk camii olan " Suleymaniye" camiisini ziyaret edip şehir merkezini geziyoruz.

Meşhur Travnik baklavası yiyerek, kahvesini içiyoruz.

Sonra Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna'ya varış ve otelimize transfer. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: SARAYBOSNA - İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından düzenlenecek olan öğlen yemekli Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turu için hareket ediyoruz.

Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır.

Buradaki turumuzun devamında yakın geçmişte yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Saraybosna Havalimanına transfer ve İstanbul’a dönüş. Türk havayollarının saat 20.20 ‘deki uçuşu ile istanbul’a uçuş ve saat 00:20 de İstanbul’a varış.

Yeni bir programda buluşuncaya kadar sağlık ve afiyet dileriz.

          ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile ist-Saraybosna-ist ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* Hollywood otelde yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltı ve akşam yemek,içecekler hariç)
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Öğlen yemekli Saraybosna şehir turu                  (içecekler hariç)
 • Öğlen yemekli Mostar-Poçitel gezisi                    (içecekler hariç)
 • Öğlen yemekli Jajce – Travnik gezisi                    (içecekler hariç)
 • Öğlen yemekli Vrelo Bosna-Savaş tüneli gezisi (içecekler hariç)
 • Bölge karşılamalı Türkçe rehberlik hizmeti

      ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • Yurtdışı çıkış pulu         : 15 TL
 • Seyahat Sigortası           : 15 Euro (65 yaş üzeri 30 Euro)
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen geziler


İmmib Bilişim Teknoloji Bloğu