919. TUR 4 GECE 3 GÜN
Yazdır
27.12.2017
SABİHA - TELAVİV
31.12.2017
TELAVİV - SABİHA
OTELLER: RİTZ HOTEL ,
Fiyatlar
Tek Kişilik Oda Kişi Başı: 810 $
İki Kişilik Oda Kişi Başı: 650 $
Üç Kişilik Oda Kişi Başı: 650 $

1.Gün (Çarşamba): İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 17.50’da buluşma. İşlemler sonrası saat 20.50 de Telaviv’ e hareket ve saat 22.00’de varış. Çıkış işlemlerinden sonra Kudüs’teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış ve yerleşme. (Otele geç saatte varıldığından yemek odalarda verilecek.)

2.Gün (Perşembe): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve sonrasında Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket(40 dk.) Deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş(15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal(20 dk.) Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme. 

3.Gün (Cuma): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki CUMA  namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

4.Gün (Cumartesi): İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-08.00 arası otelde kahvaltı. Saat 09.00’da tur için Yafa şehrine haraket. Yafa güzergahı üzerindeki Semuil Tepesi ve Semuil Peygamberi ziyaret sonrası Yafa’ya varış. Yafa’da Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi. Ziyaret sonrası Kudüs’e dönüş. Kalan zamanda akşama kadar Mescid-i Aksa’da ibadet (vakit namazları) ve eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

5.Gün (Pazar): Sabah saat 01.30’da merkezi sistem ile uyandırma. Saat 02.00’de kahvaltı ve engeç saat 02.30’da Telaviv Havalimanına haraket. Daha sonra Telaviv Havalimanına varış ve işlemler sonrası Saat 06.20’de İstanbul/Sabiha Gökcen Havalimanına kalkış ve 09.40’de varış

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler :  
İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri (Atatürk Havalimanı – THY ile)
Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Yatak+Açık büfe Kahvaltı+Akşam Yemeği Esaslı Konaklama 
Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
Programda Belirtilen Tüm Turlar, Ulaşım ve Rehberlik Hizmetleri
Vize Ücreti ve İşlemleri, Seyahat Sigortası (80 yaş ve üzeri yolcularımıza seyahat sigortası yapılamamaktadır)
Lut Gölü / Ölü Deniz Girişi (Fotoğraf çekme maksatlı)
Akşam Yemeği sonrası tüm misafirlerimize çay ikramı (Ritz Otelde)
Tüm otobüslerimiz ücretsiz kablolu internet hizmeti vermektedir.

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler :
İç hat bilet ücreti
Turlardaki öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak kapalı içecekler, Kişisel Harcamalar
Otel Ekstraları (Oda Servisi,Telefon vb.)
Yurtdışı Çıkış Harcı
Girişi ücrete tabi olan mekanlara girilmek istenmesi halinde giriş ücretleri.

0 - 02 YAŞ BEBEK    :  80 USD

03-06 YAŞ ÇOCUK   : 515 USD

06-12 YAŞ ÇOCUK    : 595 USDİmmib Bilişim Teknoloji Bloğu