911. TUR 4 GECE 3 GÜN
Yazdır
25.10.2017
SABİHA - TELAVİV
29.10.2017
TELAVİV - SABİHA
OTELLER: RİTZ HOTEL ,
Fiyatlar
Tek Kişilik Oda Kişi Başı: 895
İki Kişilik Oda Kişi Başı: 695
Üç Kişilik Oda Kişi Başı: 695

1.Gün (Çarşamba)                   : İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 17.50’da buluşma. İşlemler sonrası saat 20.50 de Telaviv’ e hareket ve saat 22.00’de varış. Çıkış işlemlerinden sonra Kudüs’teki otelimize transfer (1 saat). Otele varış ve yerleşme. (Otele geç saatte varıldığından yemek odalarda verilecek.)

2.Gün (Perşembe)       : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’ de  tur için el-Halil şehrine hareket ve yaklaşık 50 dk sonra varış. Burada Harem-i İbrahîmî’ yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret. Sonra Halhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve sonrasında Lut Gölü/Ölü Deniz’e hareket(40 dk.) Deniz seviyesinden 4oo m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölü’nden sonra dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya geçiş(15 dk.), burada alış-veriş molası ve sonra Hazreti Musa kabri ve Külliyesine intikal(20 dk.) Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize hareket (40 dk.). Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği ve geceleme. 

3.Gün (Cuma)      :. İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Saat 06.00-07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’ da tur için Zeytin Dağına hareket(10 dk.), buradan kuşbakışı Kudüs’ ü temâşâ ve uzunca bir bilgilendirme molası, Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret. Sonrasında Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud türbesini ziyaret. Mescid-i Aksa' daki CUMA  namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra , Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’ den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret. Sonra Burak (Ağlama) Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi, ve Hz.Ömer Camiini ziyaret. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

 

4.Gün (Cumartesi)    : İsteyenler için Mescid-i Aksâ’ da sabah namazı. Sabah saat 06.00-08.00 arası otelde kahvaltı. Saat 09.00’da tur için Yafa şehrine haraket. Yafa güzergahı üzerindeki Semuil Tepesi ve Semuil Peygamberi ziyaret sonrası Yafa’ya varış. Yafa’da Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi. Ziyaret sonrası Kudüs’e dönüş. Kalan zamanda akşama kadar Mescid-i Aksa’da ibadet (vakit namazları) ve eski Kudüs Çarşılarında gezinti. Otelde 18.30-20.30 arası akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazlarından sonra otelde geceleme.

5.Gün (Pazar)           : Sabah saat 01.30’da merkezi sistem ile uyandırma. Saat 02.00’de kahvaltı ve engeç saat 02.30’da Telaviv Havalimanına haraket. Daha sonra Telaviv Havalimanına varış ve işlemler sonrası Saat 06.20’de İstanbul/Sabiha Gökcen Havalimanına kalkış ve 09.40’de varış

TAVSİYELER & BİLGİLER

* Ücretlendirme USD para biriminde olup tur kalkış tarihinden en geç 15 gün öncesi ödenmesi gerekmektedir.

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız.Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Uçuştan en az 2.5 saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş THY Telaviv kontuarı önünde hazır bulununuz.
* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Acentalar, programı kendi antetli kağıtlarına kopyalayıp yolcularına ulaştırmalıdır.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Mescid-i Aksa girişlerinde hanımlar ayak topuklarına kadar uzanan kıyafetler giymelidirler.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz 
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli ,  1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için gecerlidir.Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

Tur Rehberi : İsmail Ulus  0532 2044571  Kudüs Cep : 00972 54 587 9256 

* Ritz Hotel Tel no : 0097226269900
 

ÇOCUK ÜCRETLERİ

   0 - 2 YAŞ GRUBU

           80 USD 

02 - 06 YAŞ GRUBU

         565 USD

06 - 12 YAŞ GRUBU

          640 USD

VİZE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR;

 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

 • Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edilecek vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için de aynı şekilde liste vize alınmaktadır.

 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

TURUMUZLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 • Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan bütün misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 • Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acentemiz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 • Tur programındaki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • Türk Hava Yolları ve Pegasus uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 • Kudüs’te, şoför, rehber ve lokanta çalışanlarının, yolculardan ikramiye/bahşiş beklentisi olduğunun bilinmesinde fayda var.

 • Kudüs’te Müslümanların elinde ve kontrolünde yeni, kaliteli fazla otel yok. Olan bir elin parmak sayısını geçmez. Onların da kalitesi düşüktür.

GENEL BİLGİLENDİRME:

 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.

 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.

 • Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

 • Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz.

 • Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.

 • Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.

 • Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.

 • Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhi vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.

 • Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (5 ve 10' luk). Kişi başı ortalama toplam 100-150 dolar yeterlidir.

 • 1 USD = 3.79 İsrail Şekeli, 1 EURO = 4,27 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)

 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için GSM şirketinize Rooming yaptırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)

 • T.C. Kudüs Başkonsolosluğu     İrtibat Tel: 0097225910555

 • T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği       İrtibat Tel: 0097235241101

 

        Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

 • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,

 • Havalimanı karşılama ve gidiş - dönüş transferleri,

 • 4* otellerde 4 Gece Konaklama,

 • Sabah kahvaltıları, (4 Adet)

 • Akşam yemekleri, (4 Adet) / Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dâhil değildir!

 • Tur boyunca kullanılacak otobüs ve şoförlük hizmeti,

 • Profesyonel rehberlik hizmeti,

 • Vize ve Teminat Ücreti,

 • Zorunlu seyahat sigortası,

      Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Şahsi harcamalar,

 • Öğle yemekleri,

 • Otel ekstraları,

 • Yurtdışı çıkış harcı, (15 TL)

 • Bağlantı Ücreti, (75 USD)

 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler,

Ücrete dâhil olarak belirtilmeyen tüm harcamalarİmmib Bilişim Teknoloji Bloğu