Bu sayfayı yazdır

KUDÜS TURU KAYDI İÇİN SON 10 GÜN


KUDÜS TURU KAYDI İÇİN SON 10 GÜN

KUDÜS-Ü ŞERİF ZİYARETİ  4 GÜN/ 28 NİSAN – 01 MAYIS 2018

28 NİSAN 2018 – Cumartesi

İstanbul Atatürk havalimanı dış hatlar terminali THY kontuarında saat: …..’de buluşma. Bilet pasaport işlemlerinin ardından TK …… ile yerel saatle: ……..’de Tel Aviv’e uçuş.

Tahmini olarak yerel saatle ……..’de Tel Aviv’e vardıktan sonra partner şirketimiz tarafından karşılanma. Pasaport işlemlerinin ardından karayolu ile konaklayacağımız otele varış ve akşam yemeğinin ardından otelde konaklama.

29 NİSAN 2018 – Pazar  

Sabah namazı Mescid-i Aksa'da kılınacak. Kahvaltı için otele dönüş.

Kahvaltı sonrası; Zeytin Dağı'na hareket ve Zeytin Dağı'ndan Kudüs-ü Şerif'i temaşa ve bilgilendirme. Ardından Hendek Savaşı'nın stratejisi, Kudüs-ü Şerif'in fethinde yer almış büyük sahabe Selman-ı Faris-i Hazretleri makamı ve Rabiat’ül Adeviyye Hazretlerinin kabir ziyareti.

Burada Kubbet’üs Sahra ve Mi'rac’ta Peygamberimizin (s.a.v.) üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Burak (Ağlama) Duvarı'na giderek mekânın içeriği hakkında bilgilendirmeden sonra

Eski Kudüs içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekanların ziyaretinin ardından çile yolundan geçerek tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Camii'ni kapsamlı bir ziyarette bulunuyoruz.

Siyon Dağına hareket. Siyon dağında bulunan Hz. Davud’un Makamı, Hz. İsa ve havarileriyle beraber son akşam yemeği yediği mekâna ziyaret. Ziyaretlerin akabinde otelimize dönüş. Akşam yemeği otelde alınacaktır. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da eda edilecektir. Gece konaklama otelimizde olacaktır.

30 NİSAN 2018 – Pazartesi (Berat Kandili)

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da eda edilecek ve kahvaltı için otele dönülecektir. 

Kahvaltıdan sonra Peygamberler Şehri el Halil’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilür'rahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf  peygamberlerin huzuruna kabul ve makamlarını ziyaretten sonra kıymetli peygamber zevceleri Hz. Sara ve Hz. Refika annelerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesinin akabinde Kudüs-ü Şerif'e dönüş yolumuz üzerinde Rabb'imizin apaçık mucizelerinden biri olarak babasız dünyaya gelen, daha henüz kundakta iken konuşan, mucizeleri anlatmakla bitmeyecek Ruhullah Hz. İsa (a.s) efendimizin doğduğu Beytü’l Lahm şehrini ziyaret ederek dünyaya geldiği mekanı, Doğuş Kilisesi ve önemli merkezleri ziyaretin ardından Hz. Ömer Camii'nin görülmesinden sonra Lut kavminin helak edildiği dünyanın ibret merkezlerinden Ürdün sınırında yer alan Ölü Deniz'e hareket edeceğiz. Yolumuz üzerinde Kelamullah Hz. Musa’nın (as) külliyesini ziyaretin ardından, dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan Eriha'yı ziyaret ediyoruz. Emevi döneminden kalma başta Hişam Sarayı olmak üzere arkeolojik kalıntıların görülmesinin ardından akşam ve yatsı namazlarının edâ edilmesi için Mescid-i Aksa’ya dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

01 MAYIS 2018 – Salı

İstanbul’a hareket etmek için sabah saat …………..’da havalimanına geçiş.

TK …………. sefer sayılı uçuşla yerel saatle: …………….’de İstanbul’a hareket. Tahmini olarak yerel saatle: …………..’de İstanbul Havalimanına varış.

*******************************************************

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:  

Gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri / İç hat bağlantıları,
Belirtilen sınıf otelde kahvaltı ve akşam yemeği esaslı konaklama,  
Programda belirtilen bütün turlar, havalimanı otel arası ulaşım ve rehberlik hizmetleri
Vize ücreti ve işlemleri, seyahat sigortası (80 yaş ve üzeri yolcularımıza seyahat sigortası yapılamamaktadır)
*************************************

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:
Turlardaki öğle yemekleri / Yemeklerde alınacak kapalı içecekler, Kişisel harcamalar / Otel oda ekstraları Yurtdışı çıkış harcı / Girişi ücrete tabi olan mekanlara girilmek istenmesi halinde giriş ücretleri.

İKİ ve ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KONAKLAMA KİŞİ BAŞI: 650 USDİmmib Bilişim Teknoloji Bloğu